Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Rohm Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 8 |
| Number of D/A Converters | 12 |
| Settling Time | 100µs |
| Output Type | Voltage – Buffered |
| Differential Output | No |
| Data Interface | SPI |
| Reference Type | – |
| Voltage – Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Voltage – Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±1.5 (Max), ±1 (Max) |
| Architecture | R-2R |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Package / Case | 20-LSSOP (0.173″, 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 20-SSOP-B |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | BH2221 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.