Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Switch Type | General Purpose |
| Number of Outputs | 1 |
| Ratio – Input:Output | 2:1 |
| Output Configuration | High Side |
| Output Type | N-Channel |
| Interface | On/Off |
| Voltage – Load | 1.2V ~ 2.4V, 2.7V ~ 4.5V |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | Not Required |
| Current – Output (Max) | 500mA |
| Rds On (Typ) | 120mOhm |
| Input Type | – |
| Features | Load Discharge |
| Fault Protection | Over Temperature, Reverse Current |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | VCSP50L1 |
| Package / Case | 6-UFBGA, CSPBGA |
| Base Product Number | BD2204 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.