Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 6.8 V |
| Tolerance | ±2.54% |
| Power – Max | 100 mW |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 500 nA @ 3.5 V |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package | DSN0603-2, SOD-962, SMD0603 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.