Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Renesas Electronics Corporation |
| Series | RA0E1 |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M23 |
| Core Size | 32-Bit |
| Speed | 32MHz |
| Connectivity | I2C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, TRNG, WDT |
| Number of I/O | 26 |
| Program Memory Size | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | 1K x 8 |
| RAM Size | 12K x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |
| Data Converters | A/D 10x12b SAR |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 32-LQFP (7×7) |
| Package / Case | 32-LQFP |
| Base Product Number | R7FA0E1073 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.