Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Renesas Electronics Corporation |
| Series | RH850/P1H-C |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Core Processor | RH850G3M |
| Core Size | 32-Bit Quad-Core |
| Speed | 240MHz |
| Connectivity | CANbus, CSI, FIFO, FlexRay, LINbus, SENT, SPI, UART/USART |
| Peripherals | DMA, POR, PWM, Temp Sensor, WDT |
| Program Memory Size | 4MB (4M x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | 128K x 8 |
| RAM Size | 1.0625M x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 3V ~ 3.6V |
| Data Converters | A/D 32x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 292-FBGA (17×17) |
| Package / Case | 292-FBGA |
| Base Product Number | R7F701372 |










Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.