Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Renesas Electronics Corporation |
| Series | RH850/C1M-Ax |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | RH850G3MH |
| Core Size | 32-Bit Dual-Core |
| Speed | 320MHz |
| Connectivity | CANbus, CSI, LINbus, SCI |
| Peripherals | DMA, PWM, WDT |
| Number of I/O | 99 |
| Program Memory Size | 4MB (4M x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | 64K x 8 |
| RAM Size | 320K x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 4.5V ~ 5.5V |
| Data Converters | A/D 48x12b SAR |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 252-FBGA (17×17) |
| Package / Case | 252-FBGA |
| Base Product Number | R7F701275 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.