Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Renesas Electronics Corporation |
| Series | RL78/F12 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Core Processor | RL78 |
| Core Size | 16-Bit |
| Speed | 32MHz |
| Connectivity | CSI, I2C, LINbus, UART/USART |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 13 |
| Program Memory Size | 8KB (8K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | 4K x 8 |
| RAM Size | 512 x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 2.7V ~ 5.5V |
| Data Converters | A/D 4×8/10b SAR |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 20-LSSOP |
| Package / Case | 20-LSSOP (0.240″, 6.10mm Width) |
| Base Product Number | R5F10968 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.