Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Renesas Electronics Corporation |
| Series | M16C™ M16C/60/62P |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Last Time Buy |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | M16C/60 |
| Core Size | 16-Bit |
| Speed | 24MHz |
| Connectivity | I2C, IEBus, UART/USART |
| Peripherals | DMA, WDT |
| Number of I/O | 85 |
| Program Memory Size | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | 4K x 8 |
| RAM Size | 20K x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 2.7V ~ 5.5V |
| Data Converters | A/D 26x10b; D/A 2x8b |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 100-QFP (14×20) |
| Package / Case | 100-BQFP |
| Base Product Number | M30624 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.