Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Renesas Electronics Corporation |
| Series | SuperH® SH7144 |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Obsolete |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | SH-2 |
| Core Size | 32-Bit |
| Speed | 50MHz |
| Connectivity | EBI/EMI, I2C, SCI |
| Peripherals | DMA, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 98 |
| Program Memory Size | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | – |
| RAM Size | 8K x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 3V ~ 3.6V |
| Data Converters | A/D 8x10b |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -20°C ~ 75°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 144-LQFP (20×20) |
| Package / Case | 144-LQFP |
| Base Product Number | HD64F7145 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.