Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Renesas Electronics Corporation |
| Series | H8® H8/300H Tiny |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Obsolete |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | H8/300H |
| Core Size | 16-Bit |
| Speed | 20MHz |
| Connectivity | I2C, SCI |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 45 |
| Program Memory Size | 56KB (56K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | – |
| RAM Size | 4K x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 3V ~ 5.5V |
| Data Converters | A/D 8x10b |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -20°C ~ 75°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 64-LFQFP (10×10) |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Base Product Number | HD64F3687 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.