Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Renesas Electronics Corporation |
| Series | SuperH® SH7750 |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Last Time Buy |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | SH-4 |
| Core Size | 32-Bit |
| Speed | 240MHz |
| Connectivity | EBI/EMI, FIFO, SCI, SmartCard |
| Peripherals | DMA, POR, WDT |
| Number of I/O | 28 |
| Program Memory Size | – |
| Program Memory Type | ROMless |
| EEPROM Size | – |
| RAM Size | 48K x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 1.4V ~ 1.6V |
| Data Converters | – |
| Oscillator Type | External |
| Operating Temperature | -20°C ~ 75°C (TA) |
| Base Product Number | HD6417750 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.