Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas Electronics Corporation |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Core Processor | HD63C03Y |
| Number of Cores/Bus Width | 1 Core, 8-Bit |
| Speed | 3MHz |
| Co-Processors/DSP | – |
| RAM Controllers | – |
| Graphics Acceleration | No |
| Display & Interface Controllers | – |
| Ethernet | – |
| SATA | – |
| USB | – |
| Voltage – I/O | 5V |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C (TA) |
| Security Features | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 64-SDIP (0.750″, 19.05mm) |
| Supplier Device Package | 64-SDIP |
| Additional Interfaces | SCI |
| Base Product Number | HD63C03 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.