Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Renesas Electronics Corporation |
| Series | H8® H8SX/1600 |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Last Time Buy |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | H8SX |
| Core Size | 32-Bit |
| Speed | 50MHz |
| Connectivity | I2C, IrDA, SCI, SmartCard, USB |
| Peripherals | DMA, PWM, WDT |
| Number of I/O | 75 |
| Program Memory Size | 384KB (384K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | – |
| RAM Size | 40K x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 3V ~ 3.6V |
| Data Converters | A/D 8x10b; D/A 2x8b |
| Oscillator Type | External |
| Operating Temperature | -20°C ~ 75°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 120-TQFP (14×14) |
| Package / Case | 120-TQFP |
| Base Product Number | DF61653 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.