Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Renesas Electronics Corporation |
| Series | H8® H8S/2300 |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Obsolete |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | H8S/2000 |
| Core Size | 16-Bit |
| Speed | 25MHz |
| Connectivity | SCI, SmartCard |
| Peripherals | DMA, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 86 |
| Program Memory Size | 384KB (384K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | – |
| RAM Size | 32K x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 2.7V ~ 3.6V |
| Data Converters | A/D 8x10b; D/A 2x8b |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -20°C ~ 75°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 128-QFP (14×20) |
| Package / Case | 128-BFQFP |
| Base Product Number | DF2329 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.