Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas Electronics Corporation |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Last Time Buy |
| Core Processor | 80C88 |
| Number of Cores/Bus Width | 1 Core, 16-Bit |
| Speed | 8MHz |
| Co-Processors/DSP | – |
| RAM Controllers | – |
| Graphics Acceleration | No |
| Display & Interface Controllers | – |
| Ethernet | – |
| SATA | – |
| USB | – |
| Voltage – I/O | 5.0V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Security Features | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 40-DIP (0.600″, 15.24mm) |
| Supplier Device Package | 40-PDIP |
| Additional Interfaces | – |
| Base Product Number | CP80C88 |










Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.