Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Raspberry Pi |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M0+ |
| Core Size | 32-Bit Dual-Core |
| Speed | 133MHz |
| Connectivity | I2C, IrDA, QSPI, SPI, UART/USART, USB |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, I2S, LCD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 30 |
| Program Memory Size | – |
| Program Memory Type | External Program Memory |
| EEPROM Size | – |
| RAM Size | 264K x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 3.3V |
| Data Converters | A/D 4x12b SAR |
| Oscillator Type | External, Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TC) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 56-QFN (7×7) |
| Package / Case | 56-VFQFN Exposed Pad |
| Base Product Number | SC0914 |










Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.