Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Qualtek |
| Series | 761 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Obsolete |
| Connector Style | IEC 320-C14 |
| Connector Type | Receptacle, Male Blades – Module |
| Current Rating – Appliance Inlet | – |
| Voltage Rating – Appliance Inlet | – |
| Number of Positions | 3 |
| Filter Type | Unfiltered – Commercial |
| Current Rating – Filter | – |
| Switch Features | Switch On-Off |
| Current Rating – Circuit Breaker | – |
| Accomodates a Fuse | Yes (Fuse Not Included) |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Termination | Quick Connect – 0.157″ (3.9mm) |
| Features | – |
| Fuse Holder, Drawer | Fuse Holder |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular – 66.04mm x 27.00mm |
| Panel Thickness | 0.040″ ~ 0.070″ (1.02mm ~ 1.78mm) |
| Material Flammability Rating | – |
| Ingress Protection | – |
| Approval Agency | CSA, SEMKO, UL |
| Base Product Number | 761-18 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.