Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Qualtek |
| Series | 740W |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Connector Style | NEMA 5-15R |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Current Rating (Amps) | 15A |
| Voltage Rating | 125VAC |
| Number of Positions | 3 per connection (2) |
| Mounting Type | Outlet Box |
| Termination | Screw |
| Features | – |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular – 27.50mm x 67.40mm |
| Panel Thickness | – |
| Material Flammability Rating | – |
| Ingress Protection | – |
| Approval Agency | CSA, UL |
| Base Product Number | 740W-D |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.