Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Qualtek |
| Series | 739W |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Connector Style | NEMA 6-15R |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Current Rating (Amps) | 15A |
| Voltage Rating | 250VAC |
| Number of Positions | 3 |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Termination | Quick Connect – 0.189″ (4.8mm) |
| Features | – |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular – 31.50mm x 24.50mm |
| Panel Thickness | 0.031″ ~ 0.071″ (0.80mm ~ 1.80mm) |
| Material Flammability Rating | – |
| Ingress Protection | – |
| Approval Agency | cUL, UL |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.