Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Qualtek |
| Series | 738W |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Connector Style | NEMA 1-15R |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Current Rating (Amps) | 15A |
| Voltage Rating | 125VAC |
| Number of Positions | 2 |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Termination | Quick Connect – 0.189″ (4.8mm) |
| Features | – |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular – 22.20mm x 12.20mm |
| Panel Thickness | 0.039″ ~ 0.071″ (1.00mm ~ 1.80mm) |
| Material Flammability Rating | – |
| Ingress Protection | – |
| Approval Agency | CSA, UL |
| Base Product Number | 738W-C |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.