Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | EZPV |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Capacitance | 60 µF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage Rating – AC | – |
| Voltage Rating – DC | 800V |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 6.2 mOhms |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial – 4 Leads |
| Size / Dimension | 2.264″ L x 1.378″ W (57.50mm x 35.00mm) |
| Height – Seated (Max) | 2.244″ (57.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 2.067″ (52.50mm) |
| Applications | Automotive; DC Link, DC Filtering |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Long Life, Low ESR |
| Base Product Number | EZP-V |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.