Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | EZPV |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Capacitance | 10 µF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage Rating – AC | – |
| Voltage Rating – DC | 600V |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 16.9 mOhms |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Size / Dimension | 1.614″ L x 0.591″ W (41.00mm x 15.00mm) |
| Height – Seated (Max) | 1.181″ (30.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 1.476″ (37.50mm) |
| Applications | Automotive; DC Link, DC Filtering |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Long Life, Low ESR |
| Base Product Number | EZP-V |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.