Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components |
| Series | EWV-YE |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Last Time Buy |
| Resistance (Ohms) | 10k |
| Tolerance | ±20% |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Built in Switch | None |
| Number of Turns | 1.0 |
| Features | – |
| Taper | Linear |
| Number of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | Top Adjustment |
| Temperature Coefficient | – |
| Rotation | 300° |
| Resistive Material | – |
| Termination Style | PC Pins, Board Locks |
| Actuator Type | Knob |
| Actuator Length | 0.354″ (9.00mm) |
| Actuator Diameter | 1.063″ (27.00mm) |
| Bushing Thread | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size – Body | Round – 1.547″ Dia (39.30mm) |
| Base Product Number | EWV-YEMU |





Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.