Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components |
| Series | EVU |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Obsolete |
| Resistance (Ohms) | 10k |
| Tolerance | ±20% |
| Power (Watts) | 0.05W, 1/20W |
| Built in Switch | Detent |
| Number of Turns | 1.0 |
| Features | – |
| Taper | Linear |
| Number of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | Side Adjustment |
| Temperature Coefficient | – |
| Rotation | 300° |
| Resistive Material | – |
| Termination Style | PC Pins, Board Locks |
| Actuator Type | Flatted |
| Actuator Length | 0.717″ (18.20mm) |
| Actuator Diameter | 0.236″ (6.00mm) |
| Bushing Thread | – |
| Mounting Type | Through Hole, Snap In |
| Size – Body | Rectangular – 0.453″ x 0.374″ Face (11.50mm x 9.50mm) |
| Base Product Number | EVU-E3 |




Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.