Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ECW-UC(V17) |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Last Time Buy |
| Capacitance | 0.1 µF |
| Tolerance | ±5% |
| Voltage Rating – AC | 157V |
| Voltage Rating – DC | 400V |
| Dielectric Material | Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized – Stacked |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 3925 (9863 Metric) |
| Size / Dimension | 0.386″ L x 0.248″ W (9.80mm x 6.30mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.173″ (4.40mm) |
| Termination | Solder Pads |
| Lead Spacing | – |
| Applications | DC Link, DC Filtering |
| Ratings | – |
| Features | – |
| Base Product Number | ECW-U |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.