Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ECW-U(C) |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Last Time Buy |
| Capacitance | 1 µF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage Rating – AC | 125V |
| Voltage Rating – DC | 250V |
| Dielectric Material | Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized – Stacked |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6039 (1510 Metric) |
| Size / Dimension | 0.598″ L x 0.394″ W (15.20mm x 10.00mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.209″ (5.30mm) |
| Termination | Solder Pads |
| Lead Spacing | – |
| Applications | General Purpose |
| Ratings | – |
| Features | – |
| Base Product Number | ECW-U |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.