Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ECW-U(V16) |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Last Time Buy |
| Capacitance | 0.1 µF |
| Tolerance | ±5% |
| Voltage Rating – AC | 125V |
| Voltage Rating – DC | 250V |
| Dielectric Material | Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized – Stacked |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 2420 (6050 Metric) |
| Size / Dimension | 0.236″ L x 0.197″ W (6.00mm x 5.00mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.161″ (4.10mm) |
| Termination | Solder Pads |
| Lead Spacing | – |
| Applications | High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT |
| Ratings | – |
| Features | – |
| Base Product Number | ECW-U |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.