Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ECW-H(V) |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Capacitance | 10000 pF |
| Tolerance | ±5% |
| Voltage Rating – AC | 424V |
| Voltage Rating – DC | 1600V (1.6kV) |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Size / Dimension | 0.906″ L x 0.315″ W (23.00mm x 8.00mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.630″ (16.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.787″ (20.00mm) |
| Applications | High Frequency, Switching |
| Ratings | – |
| Features | – |
| Base Product Number | ECW-H |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.