Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ECWFG |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Capacitance | 4.7 µF |
| Tolerance | ±5% |
| Voltage Rating – AC | – |
| Voltage Rating – DC | 700V |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Size / Dimension | 1.240″ L x 0.689″ W (31.50mm x 17.50mm) |
| Height – Seated (Max) | 1.299″ (33.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 1.083″ (27.50mm) |
| Applications | Automotive; High Frequency, Switching |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | – |
| Base Product Number | ECW-FG |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.