Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ECW-F(D) |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Capacitance | 3.3 µF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage Rating – AC | – |
| Voltage Rating – DC | 450V |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Size / Dimension | 0.996″ L x 0.386″ W (25.30mm x 9.80mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.575″ (14.60mm) |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.886″ (22.50mm) |
| Applications | EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT |
| Ratings | – |
| Features | – |
| Base Product Number | ECW-FD |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.