Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ECW-F(A) |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Capacitance | 2.2 µF |
| Tolerance | ±5% |
| Voltage Rating – AC | 141V |
| Voltage Rating – DC | 630V |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Size / Dimension | 1.024″ L x 0.642″ W (26.00mm x 16.30mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.843″ (21.40mm) |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.886″ (22.50mm) |
| Applications | High Frequency, Switching |
| Ratings | – |
| Features | – |
| Base Product Number | ECW-FA |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.