Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ECQ-E(F) |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Capacitance | 10000 pF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage Rating – AC | – |
| Voltage Rating – DC | 400V |
| Dielectric Material | Polyester, Metallized |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Size / Dimension | 0.406″ L x 0.169″ W (10.30mm x 4.30mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.331″ (8.40mm) |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.295″ (7.50mm) |
| Applications | General Purpose |
| Ratings | – |
| Features | – |
| Base Product Number | ECQ-E4103 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.