Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ECQ-E(B) |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Capacitance | 2.2 µF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage Rating – AC | – |
| Voltage Rating – DC | 250V |
| Dielectric Material | Polyester, Metallized |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Size / Dimension | 0.819″ L x 0.331″ W (20.80mm x 8.40mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.654″ (16.60mm) |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.689″ (17.50mm) |
| Applications | General Purpose |
| Ratings | – |
| Features | – |
| Base Product Number | ECQ-E2225 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.