Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ECH-U(X) |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Capacitance | 4700 pF |
| Tolerance | ±2% |
| Voltage Rating – AC | 11V |
| Voltage Rating – DC | 16V |
| Dielectric Material | Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized – Stacked |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension | 0.079″ L x 0.049″ W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.043″ (1.10mm) |
| Termination | Solder Pads |
| Lead Spacing | – |
| Applications | General Purpose |
| Ratings | – |
| Features | – |
| Base Product Number | ECH-U1 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.