Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 18 V |
| Tolerance | ±2.5% |
| Power – Max | 200 mW |
| Impedance (Max) (Zzt) | 60 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 50 nA @ 13 V |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 10 mA |
| Operating Temperature | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-90, SOD-323F |
| Supplier Device Package | SMini2-F5-B |
| Base Product Number | DZ2J180 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.