Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components |
| Series | PS-A |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Last Time Buy |
| Applications | Board Mount |
| Pressure Type | Compound |
| Operating Pressure | ±14.5PSI (±100kPa) |
| Output Type | Analog Voltage |
| Output | 0 V ~ 4.5 V |
| Accuracy | ±1.25% |
| Voltage – Supply | 5V |
| Port Size | Male – 0.12″ (3mm) Tube |
| Port Style | Barbless |
| Features | Amplified Output, Temperature Compensated |
| Termination Style | Gull Wing |
| Maximum Pressure | ±29.01PSI (±200kPa) |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-SMD Module |
| Supplier Device Package | – |
| Base Product Number | ADP520 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.