Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | onsemi |
| Series | NZD5V1MU |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 2.2 V |
| Tolerance | ±5% |
| Power – Max | 200 mW |
| Impedance (Max) (Zzt) | 100 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 50 µA @ 1 V |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1 V @ 10 mA |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package | 2-X3DFN (0.6×0.3) (0201) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.