Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | onsemi |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Switch Type | General Purpose |
| Number of Outputs | 8 |
| Ratio – Input:Output | 1:8 |
| Output Configuration | Low Side |
| Output Type | – |
| Interface | LIN |
| Voltage – Load | 2.3V ~ 5.5V |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 38V |
| Current – Output (Max) | 1.3A |
| Rds On (Typ) | 800mOhm, 1.5Ohm |
| Input Type | – |
| Features | Sleep Mode |
| Fault Protection | Over Current, Over Temperature |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q100 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154″, 3.90mm Width) |
| Base Product Number | NCV7748 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.