Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Ohmite |
| Series | CMU |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Last Time Buy |
| Resistance (Ohms) | 10k |
| Tolerance | ±10% |
| Power (Watts) | 2W |
| Built in Switch | None |
| Number of Turns | 1.0 |
| Features | – |
| Taper | Linear |
| Number of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | User Defined |
| Temperature Coefficient | – |
| Rotation | 312° |
| Resistive Material | Carbon |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Slotted |
| Actuator Length | 0.875″ (22.23mm) |
| Actuator Diameter | 0.250″ (6.35mm) |
| Bushing Thread | 3/8-32 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Size – Body | Round – 1.157″ Dia (29.40mm) |





Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.