Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Series | MPC56xx Qorivva |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | e200z7 |
| Core Size | 32-Bit |
| Speed | 264MHz |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, SCI, SPI |
| Peripherals | DMA, POR, PWM |
| Number of I/O | 32 |
| Program Memory Size | 4MB (4M x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | – |
| RAM Size | 256K x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 1.08V ~ 5.25V |
| Data Converters | A/D 64x12b |
| Oscillator Type | External |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 516-PBGA (27×27) |
| Package / Case | 516-BBGA |
| Base Product Number | SPC5674 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.