Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | NXP USA Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Core Processor | ARM® Cortex®-A53, ARM® Cortex®-M7 |
| Number of Cores/Bus Width | 3 Core, 64-Bit/4 Core, 32-Bit |
| Speed | 400MHz, 1GHz |
| Co-Processors/DSP | Multimedia; NEON |
| RAM Controllers | DDR3L, LPDDR4 |
| Graphics Acceleration | No |
| Display & Interface Controllers | – |
| Ethernet | 1/2.5Gbps (4) |
| SATA | – |
| USB | USB 2.0 OTG (1) |
| Voltage – I/O | 1.2V, 1.8V, 2.5V, 3.3V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q100 |
| Security Features | ARM TZ, Cryptography, Random Number Generator, Secure Fusebox, Secure Memory, XRDC |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 525-FBGA, FCBGA |
| Supplier Device Package | 525-FCPBGA (19×19) |
| Additional Interfaces | DMA, FlexRay, GPIO, I2C, LINbus, MMC/SD, PCIe, SPI, UART |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.