Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | NXP USA Inc. |
| Series | MPXV7002 |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Applications | Board Mount |
| Pressure Type | Compound |
| Operating Pressure | ±0.29PSI (±2kPa) |
| Output Type | Analog Voltage |
| Output | 0.5 V ~ 4.5 V |
| Accuracy | ±5% |
| Voltage – Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Port Size | Male – 0.13″ (3.17mm) Tube |
| Port Style | Barbless |
| Features | Temperature Compensated |
| Termination Style | Gull Wing |
| Maximum Pressure | ±10.88PSI (±75kPa) |
| Operating Temperature | 10°C ~ 60°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SMD, Gull Wing, Top Port |
| Supplier Device Package | – |
| Base Product Number | MPXV7002 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.