Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | NXP USA Inc. |
| Series | MPX2010 |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Applications | Board Mount |
| Pressure Type | Vented Gauge |
| Operating Pressure | 1.45PSI (10kPa) |
| Output Type | Wheatstone Bridge |
| Output | 0 mV ~ 25 mV (10V) |
| Accuracy | ±1% |
| Voltage – Supply | 10V ~ 16V |
| Port Size | Male – 0.12″ (2.97mm) Tube |
| Port Style | Barbless |
| Features | Temperature Compensated |
| Termination Style | Gull Wing |
| Maximum Pressure | 10.88PSI (75kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 5-SMD Module, Top Port |
| Supplier Device Package | 5-MPAK |
| Base Product Number | MPXM2010 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.