Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | NXP USA Inc. |
| Series | MPXHZ6250A |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Applications | Board Mount |
| Pressure Type | Absolute |
| Operating Pressure | 2.9PSI ~ 36.26PSI (20kPa ~ 250kPa) |
| Output Type | Analog Voltage |
| Output | 0.3 V ~ 4.9 V |
| Accuracy | ±1.5% |
| Voltage – Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Port Size | – |
| Port Style | No Port |
| Features | Temperature Compensated |
| Termination Style | Gull Wing |
| Maximum Pressure | 145.04PSI (1000kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.295″, 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SSOP |
| Base Product Number | MPXHZ6250 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.