Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | NXP USA Inc. |
| Series | MPC82xx |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Core Processor | PowerPC G2_LE |
| Number of Cores/Bus Width | 1 Core, 32-Bit |
| Speed | 333MHz |
| Co-Processors/DSP | Communications; RISC CPM |
| RAM Controllers | DRAM, SDRAM |
| Graphics Acceleration | No |
| Display & Interface Controllers | – |
| Ethernet | 10/100Mbps (3) |
| SATA | – |
| USB | USB 2.0 (1) |
| Voltage – I/O | 3.3V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Security Features | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 516-BBGA |
| Supplier Device Package | 516-PBGA (27×27) |
| Additional Interfaces | I2C, SCC, SMC, SPI, UART, USART |
| Base Product Number | MPC8270 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.