Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Series | MPC55xx Qorivva |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Not For New Designs |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | e200z6 |
| Core Size | 32-Bit |
| Speed | 132MHz |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, SCI, SPI |
| Peripherals | DMA, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 256 |
| Program Memory Size | 2MB (2M x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | – |
| RAM Size | 64K x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 1.35V ~ 1.65V |
| Data Converters | A/D 40x12b |
| Oscillator Type | External |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 416-PBGA (27×27) |
| Package / Case | 416-BBGA |
| Base Product Number | MPC5554 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.