Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Series | MPC51xx |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | e300 |
| Core Size | 32-Bit |
| Speed | 400MHz |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I2C, USB OTG |
| Peripherals | DMA, WDT |
| Number of I/O | 64 |
| Program Memory Size | – |
| Program Memory Type | ROMless |
| EEPROM Size | – |
| RAM Size | 32K x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 1.08V ~ 3.6V |
| Data Converters | – |
| Oscillator Type | External |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 324-PBGA (23×23) |
| Package / Case | 324-BBGA |
| Base Product Number | MPC5125 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.