Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Series | MCX N |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M33 |
| Core Size | 32-Bit Dual-Core |
| Speed | 150MHz |
| Connectivity | CAN, Ethernet, Flexcomm, FlexSPI, I3C, SAI, SCI, USB |
| Peripherals | DMA, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 124 |
| Program Memory Size | 2MB (2M x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | – |
| RAM Size | 512K x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 1.71V ~ 3.6V |
| Data Converters | A/D 2x16b; D/A 1x12b, 1x14b |
| Oscillator Type | External, Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 184-VFBGA (9×9) |
| Base Product Number | MCXN547 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.