Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Series | MCF547x |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Not For New Designs |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | Coldfire V4E |
| Core Size | 32-Bit |
| Speed | 266MHz |
| Connectivity | EBI/EMI, Ethernet, I2C, SPI, UART/USART, USB |
| Peripherals | DMA, PWM, WDT |
| Number of I/O | 99 |
| Program Memory Size | – |
| Program Memory Type | ROMless |
| EEPROM Size | – |
| RAM Size | 32K x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 1.43V ~ 1.58V |
| Data Converters | – |
| Oscillator Type | External |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 388-PBGA (27×27) |
| Package / Case | 388-BBGA |
| Base Product Number | MCF5474 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.