Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Series | MCF51JM |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| DigiKey Programmable | Verified |
| Core Processor | Coldfire V1 |
| Core Size | 32-Bit |
| Speed | 50MHz |
| Connectivity | CANbus, I2C, SCI, SPI, USB OTG |
| Peripherals | LVD, PWM, WDT |
| Number of I/O | 51 |
| Program Memory Size | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | – |
| RAM Size | 16K x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 2.7V ~ 5.5V |
| Data Converters | A/D 12x12b |
| Oscillator Type | External |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 64-LQFP (10×10) |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Base Product Number | MCF51 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.